Buty ślubne na zimową uroczystość

zimowe buty ślubne

Buty ślubne do zimowej stylizacji

Ślub zimą to marzenie wielu par. Piękna sceneria ze śniegiem w tle. Możliwość zorganizowania kuligu, oryginalna sesja zdjęciowa, o której inne panny młode będą mogły tylko pomarzyć. Odpowiedni strój i buty ślubne będą w tym wypadku niezwykle ważne. Muszą być z jednej strony ładne, eleganckie, pasować do sukni. Z drugiej strony muszą dawać odpowiednie zabezpieczenie przed zimnem, a także wilgocią. Dziwnie będą wyglądać czapki zimowe do sukni ślubnej. Należy więc zadbać o odpowiednie zabezpieczenie nóg przed chłodem. Jakie modele zatem warto rozważyć do ślubnej stylizacji?

Botki lub kozaki

Zimowe obuwie do ślubu takie jak botki, to może być strzał w dziesiątkę. Ważne, aby wybrać dość krótki model, który nie będzie skracał nogi. Szczególnie jeśli suknia będzie trochę krótsza. Poza tym lepiej wybrać stabilniejszy, nieco bardziej masywny obcas niż szpilka. Młoda na pewno nie raz będzie musiała wyjść na zewnątrz, chociażby do zdjęcia. A taki wybór pozwoli na większą stabilność nogi. Botki nie muszą być nudne. Niebanalnie wyglądać będzie model obszywany na zewnątrz futerkiem. Takie rozwiązanie sprawi, że stopie będzie ciepło, nawet jeśli but nie będzie zbyt mocno obudowany. Zdecydować się można także na niecodzienny kolor – różowy albo cielisty.

Jeśli zima zapowiada się szczególnie srogo, warto rozważyć buty do ślubu takie jak kozaki. Modeli jest całe multum. Poczynając od kobiecych, delikatnych kozaków na obcasie, po takie zdobione w stylu barokowym, na śniegowcach kończąc. Wszystko zależy od stylu sukni i osobowości panny młodej.

Klasyczne buty do ślubu

Przy łagodnych zimach, z powodzeniem można także zdecydować się na klasyczne buty do ślubu. Nie muszą odbiegać niczym od tych, które zwykle zakłada się w tym wyjątkowym dniu. Zwłaszcza że sale weselne są dobrze ogrzewane. Jeśli w planach są atrakcje na świeżym powietrzu, można zawsze zmienić obuwie na cieplejsze, tylko na ten krótki czas. W tej roli sprawdzą się wspomniane wcześniej białe śniegowce. Będzie w nich ciepło nawet podczas przejażdżki saniami zaprzęgniętymi w konie.