Buty do ślubu w kolorze innym niż biały

obuwie do ślubu

Buty do ślubu z nutką ekstrawagancji

Tradycja mówi, że panna młoda na dzień ślubu wybierać powinna kolor biały, będący symbolem czystości i niewinności. Faktem jednak jest, że coraz częściej się od tego odchodzi na rzecz nowoczesnych, oryginalnych rozwiązań. Oczywiście nie trzeba podążać za modą i całkowicie rezygnować z utartych schematów. Jeżeli jednak ma się ochotę odrobinę zaszaleć z weselną stylizacją, ale jednocześnie nie szokować, warto rozważyć wprowadzenie do swojego stroju jednego ciekawego elementu, takiego jak buty do ślubu w kolorze innym niż biały. Nawet w placówkach medycznych zaczynają królować buty medyczne kolorowe, dlaczego więc nie na ślubie? Szczególnie, że kolorowa suknia ślubna xxl nie jest niczym zaskakującym.

Praktyczny powiew świeżości

Podejmując decyzję o tego typu urozmaiceniu trzeba mieć na uwadze zalety takiego rozwiązania.  Po pierwsze względy estetyczne. Obuwie nie jest już jedynie częścią garderoby, która ma zapewnić nam komfort i wygodę, ale również stało się istotnym dodatkiem do stylizacji. Buty ślubne mają więc za zadanie także dobrze wyglądać. Aby osiągnąć ten efekt zdecydować się można na przykład na złote bądź srebrne buty. Przypominać będą wtedy wręcz część biżuterii, a jednocześnie nie będą kontrowersyjne. Popularne są także łagodne kolory pastelowe, bądź odcienie nude będące ciekawym przełamaniem dla bieli sukni.  Zdecydowanie mocną stroną takiego wyboru jest fakt, że takie buty ślubne przydadzą się także wtedy, kiedy już wybrzmią weselne dzwony i po wszystkim nie zostaną schowane do pudełka.

Feeria barw, czyli totalne szaleństwo

Jest jeszcze jedna rzecz godna rozważenia, a mianowicie wersja dla wielbicielek odważnych stylizacji, poszukujących nieszablonowych pomysłów. Coraz większą popularnością cieszą się suknie niekoniecznie w tradycyjnych odcieniach bieli. A co za tym idzie, obuwie do ślubu także nie może pozostać takie jak wcześniej. Wciąż jeszcze wydaje się, że czerwone czy niebieskie szpilki na własne wesele to nieosiągalna ekstrawagancja. Niemniej jednak przede wszystkim warto wziąć pod uwagę własne upodobania. I tak zaplanować całokształt stylizacji, by czuć się w niej dobrze. Ważne, by pasowała także do motywu przewodniego imprezy, jeżeli takowy został wybrany. W takim przypadku biała suknia i buty ślubne w odważnym kolorze zdecydowanie wpasują się w tematykę.